1 آبـان 1398 شمسى
دربــاره مــا   |  مشتریان   |  فیش حقوقی   |  حکمـ کارگزینی   |  اخـبـار شـرکـت   |  آلبـومـ تصـاویـر   |  ارتـبـاط با ما
منوی سایت
جــســتــجــو
ورود به سـامـانه

براى مشاهده صورتحساب پرداخت حقوق و مزايا، شماره بیمه خود را در زير بنويسيد و روى دكمه ادامه كليك كنيد.


تــصــویــر روز
اعتراف وزیر کار به ناکارآمدی طرح‌های اشتغال

علی ربیعی، وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی با حضور در برنامه نگاه یک درباره رفع فقر و ایجاد اشتغال گفت:امسال برای نخستین بار در بودجه به طور ملموس و مشخص به موضوع رفع فقر و ایجاد اشتغال پرداخته شده است، پیش بینی می شود بازنشستگان صنایع فولاد برای سال آینده مشکلی نداشته باشند.

وی با اشاره به اینکه در زمینه آمار اشتغال و نرخ بیکاری معمولاً مناقشات آماری داریم، گفت: مطالعات ما نشان می دهد افرادی که کمتر از 16 ساعت کار می کنند حدود سه و سه دهم درصد هستند. روش محاسبه فقر هم در جهان متفاوت است. مهمتر از رقم دقیق تعداد فقرا ، شیوه توانمندسازی آنان است.

ربیعی با اشاره به اینکه شیوه توانمندسازی فقرا در دستور کار قرار دارد افزود:ریشه کنی فقر شدید از اهداف ماست.فقر انواع مختلفی دارد که  از جمله فقر سلامت، فقر زیرساخت ها، فقر مسکن، فقر تغذیه و فقر آموزشی را می توان اشاره کرد. حدود 9 میلیون نفر بی سواد داشتیم که ما بر روی کلاس اولی ها و بازماندگان از تحصیل برنامه ریزی کردیم و تقریباً موفق شدیم.با استفاده از پایگاه های اطلاعاتی که ایجاد کردیم آمار تعداد کلاس اولی ها و بازماندگان از تحصیل و بقیه آمار لازم را داریم.

وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه با بیان اینکه برای رفع فقر سلامت برنامه ریزی کردیم و حدود 10 میلیون نفر پوشش بیمه سلامت را دریافت کردند گفت:افراد جامعه را به 3 طبقه تقسیم کردیم یکی افرادی که به هیچ وجه توانمند نمی شدند، مانند برخی سالمندان و معلولان و قرار شد به نحوی به آنان پرداخت کنیم که به حدود 80 درصد حداقل دستمزد برسند.

ربیعی ادامه داد: برخی مستمری بگیران هم وجود دارند که با سابقه کم بازنشسته شدند و رقم زیادی دریافت نمی کنند به اندازه ای به آن ها پرداخت می کنیم تا فاصله درآمدی آن ها با حداقل دستمزد پوشش داده شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه این اقدامات به صورت آزمایشی در حال اجراست، گفت: در مرحله سوم افرادی هستند که قابلیت توانمند شدن دارند که آن ها را برای یک سال تحت پوشش قرار می دهیم و به فنی و حرفه ای و برنامه های خوداشتغالی متصل می شوند.

ربیعی با تاکید بر اینکه مبارزه با فقر نیاز به سیاستگذاری منسجم دارد، افزود: باید توانمندسازی و نظام چند لایه ای ایجاد کنیم و بر اساس برنامه منسجم حرکت کنیم.

 

معرفی

درباره ما

ارتباط با ما

آلبـومـ تصـاويـر

خــدمــات مــا

خدمات به کارفرمايان

خدمات به شرکت ها

خدمات شرکت به اعضاء

نشانی: گلستان گرگان خیابان ولیعصر مجتمع امیر کبیر طبقه دوم واحد 70

تلـفـن: 017-32250710

فــاکـس: 017-32250710

navidkargolestan@chmail.ir

بالـا  شرکت نوید کاران گلستان © طراحى و پشتيبانى توسط: شركت شبكه نگاه

استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع (لينك سايت) مجاز است.

a